MXGP: Успешен старт за Петър Петров на сезон 2020, Херлингс печели във Великобритания

02 Март 2020

Един от най-добрите български състезатели по мотокрос Петър Петров (VRT Nordpesca KTM) започна с 22-ро място сезон 2020 в клас MXGP на Световния шампионат в зрелищната дисциплина. Пилотът с №152 записа две 20-ти позиции в първия кръг, който се проведе през изминалия уикенд на трасето Matterley Basin във Великобритания и си осигури първите, макар и скромни две точки в шампионата.

Победител в клас MXGP с резултат 1-2 в двата манша и общ актив от 47 точки стана холандецът Джефри Херлингс (KTM). Подиумът допълниха Тим Гайзер (Словения, Honda, 8-1) – 38 точки и Антонио Кайроли (Италия, КТМ, 3-3), който завърши със същия брой точки.

В клас МХ2 Гран при на Великобритания спечели белгиецът Яго Геерц (Yamaha) – 43 точки, а топ 3 оформиха Том Виале (Франция, КТМ) – 40 точки и Микел Хааръп (Дания, Kawasaki) – също с 40 точки.

Пълни резултати от днения първи кръг може да намерите в линка под новината. Световният шампионат по мотокрос продължава още следващата седмица, на 8-ми март с емблематичното Гран при на Холандия.