С победа в Grand Prix Bulgaria 2019-2 Милен Георгиев грабна предсрочно републиканската и балканската титла в SSP

02 Септември 2019

Състезателят на МСК Кида Моторспорт Милен Георгиев (Yamaha) продължи със супер успешното си представяне в BMU European Road Racing Champiomship 2019 и след блестящо каране в клас SSP триумфира не само с победата в Grand Prix Bulgaria 2019-2, но и се поздрави предсрочно и с републиканскита, и с балканската титла от шампионата по мотоциклетизъм на писта.

През изминалия уикенд Българската федерация по мотоциклетизъм зарадва мото-феновете с поредния високоскоростен адреналинов празник, който се проведе за втори път тази година на пистата „Долна Митрополия“ край Плевен. Grand Prix Bulgaria 2019-2 съчетаваше 4-тият кръг от Европейския шампионат по СуперМото, 8-мия кръг от BMU European Road Racing Championship 2019 и 3-ти кръг от надпреварата в клас „Скутери“. По информация на Централата стартовият списък във всички класове и дисциплини наброяваше 109 състезатели от 10 държави (България, Гърция, Турция, Северна Македония, Румъния, Естония, Финландия, Чехия, Русия, Финландия, Сърбия).

По традиция в Долна Митрополия пилотит от класовете SBK и SSP стартираха заедно. Как премина състезанието пред погледа на Милен Георгиев?

Milen2

Стартирах 7ми влязох мисля 6ти в първия завой, а състезанието после се разви точно както исках. В моя клас бях трети, след това много бързо минах на втората позиция. После в третата обиколка поведох и си останах първи до края.

Кръгът в Румъния беше много запомнящ се . През цялото време ти валеше ту спираше. Преди първият старт в събота мисля беше облачно и до последният момент не се знаеше дали ще вали. Всички чакаха за какво ще обявят състезанието със свалени джанти. пускамЧувствам се горд от постигнатото. Сезона определено имаше своите перипетии, но аз , баща ми и целия отбор, както и хората , които ни подкрепят успяхме да се справим.

Milen3

Така Милен Георгиев добави още 25 точки в актива си, както в BMU, така и в РШ и с общо 5 победи, 7 подиума и общо 178 точки стана за пръв път шампион в професионалния клас SSP. Повече от чудесното представяне на състезателя на МСК Кида Моторспорт през сезон 2019 се допълва от 3-те победи, 5-те подиума и общо 128-те точки в Републиканския шампионат, където той също грабна титлата.

Иначе, вчера в Долна Митрополия подиумът в SSP допълниха Пламен Петров (ZedMoto, Yamaha), който стана втори с 12.295 секунди зад Георгиев и Йонел Паскота (Румъния, Yamaha, +50.038 секунди разлика).

Очакваме решението на BMU дали ще се проведат последните два кръга от шампионата, предвидени за Румъния, както и временното класиране, което ще бъде публикувано тези дни в Moto-Zone.bg