MXGP: Нови 6 точки за Петър Петров в Световния шампионат по мотокрос
Избрана

08 Септември 2019

След сравнително успешно представяне в Гран при на Турция, българската надежда в MXGP Петър Петров (North Europe Racing, KTM) добави нови 6 точки за временното генерално класиране в Световния шампионат по мотокрос. Състезателят с №152 записа резултат 17-19 в двата манша на 17-тия кръг от сериите и се класира на 18-та позиция в овърола за Голямата награда на южната ни съседка.

Така кръг преди финала на Световния шампионат по мотокрос, Печето се намира на 26-то място във временното генерално класиране на MXGP.

С пълен актив от 50 точки победител в Гран при на Турция стана Джефри Херлингс (KTM), а среброто с 42 точки грабна сънародникът му от Холандия Глен Колденхоф (KTM). Подиумът с 38 точки допълни латвиецът Полс Йонас (Husqvarna).

В клас МХ2 нови 50 точки към актива си добави Хорхе Прадо (Испания, КТМ), а топ 3 оформиха Яго Геетц от Белгия с Yamaha и 38 точки, следван от Роан Ван Ден Моасджик (Холандия, Kawasaki) – 36 точки.

В генералното класиране на МХ2 челната тройка е: Прадо – 787 точки, Томас Олсен (Дания, Husqvarna) – 592 точки и Геетц – 505 точки.

Финалът на Световния шампионат по мотокрос е още тази седмица, на 15 септември в Шангхай, Китай, а малко след това, на 29-ти септември ще проследим и Олимпиадата на моткроса – Мотокрос на нациите в Асен, Холандия.