MXGP: Петър Петров 18-ти в квалификациите за Гран при на Италия

18 Август 2019

Българската надежда Петър Петров (North Europe Racing, KTM) завърши на 18-то място Гран при на Италия – 15-ти кръг от Световния шампионат по мотокрос. Надпреварата се провежда на трасето в „Имола“ за втора поредна година.

В клас MXGP победител в квалификацията стана словенецът Тим Гайзер с Honda, който остави на второто място с 3.653 секунди разлика холандеца Глен Колденхоф (KTM). Трети с 5.396 секунди пасив остана Иво Монтичели от Италия с КТМ.

В клас МХ2 най-добро време даде Хорхе Прадо (Испания, KTM). Втори, на цели 15.3 секунди остана Хенри Якоби (Германия, Kawasaki), следван от Томас Олсен (Husqvarna) - +17.217 секунди.

Очаквайте подробности и резултати от състезанието по-късно днес в Moto-Zone.bg.