SIX DAYS CRAZY JOB 2019: Теодор Кабакчиев разгроми конкуренцията в пролога

18 Август 2019

Многократният републикански ендуро шампион Теодор Кабакчиев (WINBET Extreme Racing, KTM) разгроми конкуренцията в индивидуалното класиране на клас „Профи“ в днешния Пролог, с който стартира международната шестдневна надпревара SIX DAYS CRAZY JOB 2019. Както Moto-zone.bg по-рано спомена, организатори на състезанието са мотоклуб Crazy Job със съдействието на Община Казанлък.

С внушително шествие на всички състезатели от хотел “Зорница“ в града на розите започна 12-тото издание на емблематичната шестдневка. То продължи до старта на Пролога, който беше в казанлъшкото село Енина. Организаторите бяха подготвили предизвикателно 15 километрово трасе, в което имаше всичко: диви пътеки, много дървета, спускания, изкачвания и камъни в изобилие.

Двама български от общо 22-ма състезатели включваше стартовият списък на клас „Профи“. Без изненада първи до билото на планината стигна Теодор Кабакчиев, който преодоля дистанцията за 27:14.1 минути. Втори, на 1:45.4 минути разлика се нареди австриецът Джоузеф Фали (Husqvarna), следван от сънародника си Томас Бодер (Beta), +1:55.5 минути. Другият български пилот тук Георги Топалов (WINBET Hard Riders, Husqvarna) финишира на 10-тата позиция.

Изключително добре започна SIX DAYS CRAZY JOB 2019 за пилотите на WINBET Hard Riders. Председателят на клуба Десислав Цеков (Husqvarna) се отчете с най-добро време в Пролога – 29:03.2 минути и се позиционира на първото място в клас „Експерт“. Втори на 10 секунди разлика се наруди португалецът Нино Парейра (Gas gas), а топ 3 оформи австриецът Патрик Реш (KTM) - +13.2 секунди разлика.

Изцяло българска е челната тройка за Пролога в клас „Стандарт“. На първото място се класира Ерай Ремзи (Дамасцена Алба МСК, Beta) – 29:58 минути. Прекрасно завръщане в шестдневката направи съотборникът му Генади Илиев, който стана втори, на 1:29.8 минути след него. Трети се класира Мартин Стойчев (Enduro Xtreme Sopot, Gas gas, +4:13.1 мин).

Шест дами разкрасиха класирането в пролога на SIX DAYS CRAZY JOB. Първото място грабна единствената българка от общо 6-те състезателки Габриела Мартинова (WINBET Extreme Racing, KTM), която преодоля дистанцията за 45:15.0. На второто и третото място се наредиха съответно Лени Биндър от Румъния с КТМ и Събрина Брей от Германия с Husqvarna.

При АТV-тата Рени Христова (4x4 Adventure, KTM) победи Красимир Колев (4й4 Adventure, Honda) с 29 секунди аванс.

Утре започва същинската част на SIX DAYS CRAZY JOB 2019, а именно първият ден от навигацията. Стартовият списък на състезателите ще бъде изготвен по класирането от днешния пролог. Очаквайте галерия и пълни подробности в Moto-zone.bg.