17-годишният Теодор Кабакчиев грабна купата в клас EXPERT на Оф-роуд празник в Кърджали

05 Март 2015

Кърджали Оф-роуд празник 2015 откри подобаващо новият състезателен сезон при автомобилите и мотоциклетите. Третото издание на надпреварата се проведе този уикенд под егидата на кмета на родопския град  Хасан Азис, а стартовият списък наброяваше 170 състезатели от България, Гърция, Турция, Италия и Португалия в категориите джипове, мотоциклети, АТВ и бъги.

В продължение на 3 дни над 7000 зрители станаха свидетели на зрелищни гонки, много газ, пилене на гуми, бутане и подкрепа от публиката. Организаторите от „Клуб 4х4 Адвенчър“, град Троян за пореден път се представиха отлично с подготовката на трасето, което беше достатъчно предизвикателно за пилотите, тежко и интересно, изградено около водното огледало в самия център на град Кърджали.

В първия ден на старта при моторите застанаха 70 състезатели, а при АТВ-тата – 40. На пистата с мотоциклет бе и рали шампионът Крум Дончев, който явно ще премине от четири на две колела за постоянно. Победител в клас МОТО EXPERT стана Николай Маринов, а при „Хобитата“ Даниел Петров.

Във втория ден заради изключително екстремното трасе едва 5 участника достигнаха финала, като първи при „Експертите“ бе 17-годишният ендуро талант Теодор Кабакчиев (KTM), който с общо време за трите дни 11:18:075 грабна купата на Оф-роуд празник Кърджали в тази категория.

„Състезанието премина успешно за мен. И през 3-те дни карах с добро темпо и въпреки проблемите, които срещнах в реката, успях да продължа лидерството си. Затвореното трасе беше направено технично и ми допадна. Сезонът едва сега започва и се надявам на добри класирания в международните участия, които мисля да направя.“ – каза Теодор след финала.

Припомняме, че миналата година Теодор Кабакчиев записа едно от най-добрите си постижения, класирайки се в топ 100 на международното състезание Ерзбергродео.

В клас Hobby напрегнатата надпревара завърши с победа на Михаил Митов (KTM), а подиумът допълниха Стоян Пачарозов (KTM) и Васил Шишков (KTM).

В клас ATV на Кърджали офроуд празник 2015 челната тройка оформиха 16-годишният Иван Генчев, следван от Емил Комаровски и Красимир Колев.

Оф-роуд феста в Кърджали важи е за първи кръг от националните шампионати на България в различните категории.